خودروی هیدروژنی جدید تویوتا معرفی شد

تویوتا در نمایشگاه امسال توکیو قرار است محصولات بسیار متنوعی را معرفی و ارائه کند. یکی از خودروهای جدیدی که تویوتا در این نمایشگاه به معرض دید عموم قرار خواهد داد خودروی مفهومی Fine-Comforte Ride است که علاوه بر طراحی فوق العاده مجهز به پیل سوخت هیدروژنی است. این ویژگی باعث شده تا Fine-Comforte Ride هیچ گونه آلایندگی برای محیط زیست نداشته باشد.

خودروی مفهومی Fine-Comforte Ride که در رده خودروهای FCV ( Fuel cell Vehicle) جای می گیرد دارای یک پیشرانه هیدروژنی می باشد که قابلیت طی مسافتی معادل ۱۰۰۰ کیلومتر را با حضور تمامی سرنشینان، دارد.

طراحی Fine-Comforte Ride همانند دیگر محصولات مفهومی تویوتا خاص و منحصر بفرد است. استفاده از شیشه در بسیاری از قسمت های خودرو از جمله سقف و حذف ستون های میانی باعث هرچه زیباتر شدن این خودرو شده است. همچنین وجود درهای کشویی عقب باعث می شود تا سرنشینان Fine-Comforte Ride برای سوار و پیاده شدن با مشکل خاصی مواجه نشوند.

در داخل کابین نیز استفاده از صندلی های ۳۶۰ درجه در کنار نورپردازی های روی سقف و کف کابین، نمایشگرهای مختلف برای راننده و سرنشینان، شیشه های جانبی با قابلیت نشان دادن اطلاعات خودرو و قابلیت لمسی آنها از ویژگی های خاص این خودرو محسوب می شود.

تویوتا Fine-Comforte Ride قابلیت حمل ۶ سرنشین را دارا می باشد. این مفهومی هیدروژنی دارای طول ۴۸۳۰ میلی متر، پهنای ۱۹۵۰ میلی متر، ارتفاع ۱۶۵۰ میلی متر و فاصله بین محور جلو و عقب ۳۴۵۰ میلی متر است.

منبع : پورتابل خبری ایرتویا

تیم تحریریه ۱۸:۳۳ مهر ۳۰ام, ۱۳۹۶